Çok Garip Değil Mi ?


Çok garip. Birazdan sabah olacak ve hiçbir şey olmamış gibi yaşamaya devam edeceğiz. Hayatımızdan bir gün koca bir gün eksildiğini neredeyse kimse fark etmeyecek. Fark edenler de artık bir şey yapamayacak kadar yaşlı olanlar olacak. Bu da çok garip.

Birazdan yüz binlerce alarm çalacak. Tıpkı insanlar gibi farklı tonda ve ritimde yüz binlerce alarm. Kimi huzurlu çoğu agresif bir şekilde uyanacak. Kimi kahve kimi çay içecek. Bazıları ya da birçoğu kahvaltılarını yapıp sokaklara dökülecek. Yan yana geçecekler sanki aynı dünya da yaşamıyorlarmış gibi. Ama birbirine selam veren de olacak. Sarılan, öpüşen, görüşen, uzaktan uzağa bir vücut selamı, hafif kıvrak gülümsemeler, karmaşık bakışlar, aniden arkaya dönmeler, kol kola girmeler…

Birazdan sabah olacak. Dünya dönecek ama biz yorulacağız. Kepenkler kaldırılacak, kaşlar çatılacak, güneş yükselecek, kahkahalar havayı, kırtasiyeciler artık kağıtları yırtacak. Bir seyyar satıcı sevgilisi olan olmayan herkese simit satacak. Bir öğrenci yurdunda kahvaltı sırası oluşacak. Bir çok lisede içtima alanında öğrenciler sıkılacak…

 

Bir genç kız bir genç erkeği sevecek. Yetişkin bir kadın genç bir erkeği sevecek. Yaşlı bir kadında genç bir erkeği sevecek. Genç erkekler bir bok olduğunu sanacaklar. Bir genç erkek bir genç kızı sevecek. Yetişkin bir erkekte öyle. Yaşlı bir adam genç bir kıza aşık olacak. Genç kızlar çok karmaşık şeyler hissedecek. Kimi sevişirken kimi şiir yazacak. Kimi şiir yazarken bir başkası onu bir başkasına okuyacak. Kavgalar edilecek, tripler atılacak, barışanlar olacak. Yani insanlık birazdan tüm hızıyla yaşamaya devam edecek.

Çok garip. Yarın yine sınavımız olduğunu çoğu insan bilmiyor galiba. Ve bilenlerde oturup çalışmadı. Yine hayat bilmediğimiz yerden soracak çünkü. Bu şehirde türlü suçlar işlenecek. Çok büyük iyilikler yapılacak. Yüzlerce insan günaha yüzlerce insan da sevaba girecek. Çok garip. İnsanlar dünyaya alıştı fakat dünya henüz bize alışamadı. Yoksa böyle dört dönmezdi mevsimler. Neyse, birazdan sabah olacak ve kimse buna şaşırmayacak. Şaşılacak ne var diyecek. Sabah işte. Oysa çoğu gecenin sabaha ulaşmak için neler çektiğini bilmeyecek. Bilmemek ayıp değil mutluluk olacak yine.

Peki ben ne olacağım?

Çok garip.

 


Like it? Share with your friends!

0
, 0 points

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Garip Değil Mi ?

log in

reset password

Back to
log in
All for Joomla All for Webmasters