Meteoroloji son dakika hava durumu! O illerde kar yağışı başladı! Kış geri geldi!


Meteoroloji’den son dakika kritik hava durumu bilgileri gelmeye devam ediyor. Uzun zamandır mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarından sonra hafta sonundan itibaren mevsim normallerine düşen sıcaklıklar ardından yağışları getirdi.

Yurdun büyük kısmında kapalı ve yağışlı havanın hakim olması beraberinde bazı illerde kar yağışını da getirdi. Son dakika hava durumu bilgilerine göre Anadolu’nun doğusunda kar yağışları etkili olacak. Bolu Dağı’nın TEM ve D- 100 yolları geçişlerinde başlayan kar yağışı ve bölgede etkili olan yoğun sis, ulaşımı olumsuz etkiledi. Marmara bölgesinde özellikle İstanbul’da akşam saatlerine doğru yer yer sağanak yağış bekleniyor. İşte il il hava durumu raporları ve detaylar.

Yapılan son değerlendirmelere göre: Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile gece saatlerinden itibaren Marmara’nın batısı ve Kıyı Ege’nin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarının azalarak kuzey, batı ve iç kesimlerde mevsim normalleri civarında, doğu kesimlerde mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin edilirken, rüzgarın ise genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif kuvvette, gece saatlerinden sonra Kıyı Ege’de kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Parçalı zamanla çok bulutlu 8
İstanbul hava durumu: Çok bulutlu 10
İzmir: Parçalı bulutlu, gece saatlerinden sonra sağanak yağışlı 15


Like it? Share with your friends!

-4
, -4 points

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Meteoroloji son dakika hava durumu! O illerde kar yağışı başladı! Kış geri geldi!

log in

reset password

Back to
log in
All for Joomla All for Webmasters