BİM’ ne demektir


Bu yazımızda herkesin kullandığı BİM marketleri hakkında bilgiler vereceğiz. Genel olarak BİM sahibi, BİM açılımı, BİM nedir gibi konulara değineceğiz.BİM’in resmi sitesinde şöyle bir tanım bulunmaktadır. Bu tanım BİM Nedir sorusunun en net cevabıdır. BİM, 1995 yılında faaliyete başlayan ve ana ilkesi temel gıda ve tüketim malzemelerinin mümkün olabilecek en uygun fiyat ve maksimum kalite sağlayarak tüketiciye sunan marketler grubudur.Peki BİM açılımı nedir?

Bim açılımı, Birleşik Mağazalar A.Ş ‘dir.Bim marketler grubu, yüksek indirim modelinin ülkemizde ki ilk temsilcisidir. BİM marketler grubunun ülkemizde 2015 yılı sonu itibari ile toplamda 4.972 mağazası vardır. Ayrıca Fas, Mısır gibi ülkelerde de toplamda 140 şubesi vardır.Faaliyetlerine 21 mağaza ile başlayan BİM kimin ? Bim sahibi kim ? gibi sorular hep akıllarda dolanmıştır.

Kimisi cemaat ile ilişkisi var diyor, kimisi devletin diyor, İsrail’in bile diyen var. Biz sizler için BİM kimin sorusunun cevabını araştırdık ve Bim sahibini siyasete girmeden açıklıyoruz.Bim halka açık bir şirket olup en büyük hissedar Mustafa Latif Topbaş’dır. Ayrıca diğer hisse dağılımları da şu şekildedir :

Mustafa Latif Topbaş %14,78Ahmet Afif Topbaş % 9,39Abdulrahman El Khereiji % 2Firdevs Çizmeci % 1,15Fatma Fitnat Topbaş % 1,00Ahmed Hamdi Topbaş % 0,53Ahmet Hamdi Topbaş % 0,17Ömer Hulusi Topbaş 0,12İbrahim Halit Çizmeci % 0,00Diğer (Halka Açık) % 70,86Herkesin bildiği gibi BİM, ürünleri uygun fiyata vermektedir. Kalitesini kimi insan yeterli bulurken kimisi ise kalitesinden yakınmaktadır.

BİM marketler grubu, mağaza giderlerinin düşük olmasından (Nasıl düşük oluyor bilmiyorum.) ve ürünleri koliler içerisinde teşhir etmesinden dolayı maliyeti düşürüp uygun fiyata satabildiklerini belirtmektedir. Bir çok kişi bilmese de BİM, müşteriler tarafından beğenilmeyen ürünleri de geri almaktadır (Ben de yeni öğrendim, hiç denemedim).

BİM marketler grubu, sık sık indirim günleri düzenleyerek sınırlı sayıda satışa sunduğu ürünleri piyasa değerinin altına satmaktadır.Senin için Bim nedir diye sorarsanız; BİM marketler grubu kimin, kimlerin siyasi olarak bilmem ama şüphesiz her öğrencinin en iyi uğrak noktasındır.


Like it? Share with your friends!

6
, 6 points

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİM’ ne demektir

log in

reset password

Back to
log in
All for Joomla All for Webmasters